Menu

Le Cinque Corone O NÁS


Carmine Mastrocinque a "Cinque corone"

Rodina Mastrocinque má své koreny v Kampánii, presneji v oblasti Sannio, ve meste Vitulano poblíž Beneventa.

Jak to se získáváním profesních zkušeností bývá, i Carmine tráví více než jedno desetiletí (v letech ´58 - ´70) jako zamestnanec v nejlepších kuchyních nekolika restaurací v centru Turína, kde se ucí kucharskému umení. Na pocátku sedmdesátých let se vrací do rodných míst a zahajuje svou vlastní dráhu otevrením restaurace poblíž Camposauro v soucasném Národním parku Taburno v horské oblasti, která si pro své prírodní krásy získala pojmenování: "il rifugio" (útocište).

Carminovi se za jeho kucharskou aktivitu dostává mnoha pozitivních ohlasu vyjadrujících spokojenost a uznání. Díky jeho chutným chodum založeným na cerstvých rucne delaných testovinách, ale také pro jeho sympatii a srdecnost Kampánii vlastní se restaurace stává stredobodem turistické zóny Sannio.

Na konci osmdesátých let, ješte pred pádem komunismu v bývalém Ceskoslovensku, Carmine poprvé navštevuje Prahu, a jakoby predvídal budoucí události, které mely zakrátko osvobodit zemi, dává se v historickém centru mesta do hledání místa vhodného pro splnení jeho velkého prání: vybudování vlastní restaurace s klasickou italskou kuchyní ve meste mezinárodního významu. Štestí preje pripraveným, a tak jakoby zázrakem se pred ním po dlouhém bloudení mestem ponoreném v letargii temných let, na Starém meste v Melantrichove ulici c. 11, blízko Staromestského námestí a jen pár kroku od námestí Václavského, vynoruje symbol peti korunek (cinque corone) na fasáde jednoho starobylého paláce, datovaného do roku 1310 a rekonstruovaného v dobe barokní (1600).

Toto znamení osudu stálo v letech 1989/90 u zrodu elegantní, rafinované restaurace na vysoké úrovni - "Le Cinque corone" - takto nazvané práve kvuli korunkám vyobrazeným na prucelí paláce. Carmine intenzivne pracuje a také za pomoci svých synu a italského personálu delá z "Cinque corone" výchozí bod italské gastronomie v Praze.

Restaurace v techto starobylých prostorech v samém srdci mesta sídlí již 20 let a svým prívetivým prostredím, kde je radost trávit cas v príjemné spolecnosti, a pro svá typická jídla pripravená s láskou Carminem osobne se proslavila a získala si uznání mnoha návštevníku.


® 2019
www.lecinquecorone.cz/
e-mail:

Tel: +420 224 221 496 Cel: +420774484571

Naposledy aktualizováno: 22:15 - 11/03/2019
Legal Notes | Cookie Policy
Zpět na začátek stránky...